By   maijs 25, 2014

kvassKvass ir tas dzēriens ar kuru daudzi no vecākās paaudzes cilvēkiem asociē padomju laikus, kad tas tika pārdots lielos vairumos un nebija iespējams iegādāties citus atspirdzinošos dzērienus, tomēr jaunākajai paaudzei šis dzēriens nav tik iecienīts un var asociēties ar Līgo svētku svinēšanu, kad alu vēl vecāki neļāva dzert. Kvass savā būtībā ir alum līdzīgs dzēriens, kas veidots no tiem pašiem materiāliem, tomēr netiek raudzēts tādā veidā  neradot alkoholu, kā tas ir alū.

Mūsdienās, protams, iespējams nopirkt dažādus kvasu veidus, no dažādiem pašmāju ražotājiem, kā arī no ražotājiem Lietuvā Igaunijā un pat Krievijā, tomēr daudzu no mums nezina, ka mājas apstākļos arī ir iespējams izveidot šo atspirdzinošo dzērienu, no rudzu maizes cukura un mazliet rauga, un visticamāk šis paštaisītais dzēriens būs daudz labāks par jebkuru veikalā nopērkamo kvasu.

Šodien sniegšu jums recepti, kā Līgo svētkiem viegli pagatavot kvasu tiek, kuriem alkoholiskie dzērieni neiet pie sirds, vai arī bērniem, kuru tos vēl nedrīkst dzert. Lai mājās pagatavotu kvasu jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • Rudzu maize
  • Cukurs
  • Raugs
  • Garšvielas

Lai sāktu kvasa gatavošanu jums būs nepieciešams sagriezt rudzu maizi smalkos gabaliņos un ievietot cepeškrāsnī, kur tā ir jācep kamēr tā ir kraukšķīga un mazliet apbrūnējusi. Pēc maizes izcepšanas ir jāuzvāra tīrs ūdens un maizi ievietojot traukā tai jāpārlej šis verdošais ūdens, un pāris reizes samaisot jāļauj šai sākuma stadijai ievilkties pāris stundas. Kad pagājušas 3-5 stundas tad jāpievieno cukurs un pašu izvēlētās garšvielas, kā sinepes vai rozīnes atkarībā no tā kādu kvasu veidojat un beigās jāpievieno arī sausais raugs, un jāļauj masai nostāvēties vismaz 12 stundas, kad tā būs kārtīgi savilkusies un raugs būs ļāvis aktīvajām vielām izdarboties radot burvīgu aromātu un saldenu garšu.

PS: svarīgi ir kvasu izdzert 2 diennakšu laikā savādāk tas sarūgs un garšos pēc sarūguša dzīvā alus.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *